Yönetim Kurulu / Yöneticiler Kısa Bilgi

LÜTFİ ÖZTANIK / Y.K. BAŞKANI


İSMET ÖMER ÖZTANIK / KURUCU VE Y.K. BAŞKAN YARDIMCISI
1985 yılında doğan İsmet Öztanık, konaklama sektörü ve ticari hizmetler girişimcisidir.

2003 yılından bu yana Öztanık Ailesi’nin başlıca şirketi Özmetal Demir Çelik San.ve Tic. A.Ş.’nin hissedarı ve yönetim kurulu üyesi olan Öztanık, aynı zamanda hem Lucis Global hem Lucis Initiative’in kurucu ortağı ve başkan yardımcısıdır.

2009’dan beri İstanbul’un üç farklı lokasyonundaki stil sahibi şehir otelleri ve Bodrum’daki lüks butik konaklama adresiyle bilinen Avantgarde Collection markasının kurucusu ve yönetim kurulu başkan yardımcısı olmasının yanında, markanın kurumsal iletişim, finans, halkla ilişkiler ve pazarlama alanlarında söz sahibidir.

Temeli konaklama sektörü, gayrimenkul geliştirme ve hizmet sektörüne dayanan Lucis Initiative’in yönetimini üstlenmiştir. Lucis Initiative 2012’den bu yana çok katılımlı start up yatırımlar içinde muharrik, dolayısıyla başı çeken yatırımcıdır. Sırasıyla Educhos Academy, Soluto Tesis Yönetim Hizmetleri ve Assembly Buildings başlıca girişimlerdir. Öztanık, bu girişimlerin kurucu başkanı olarak, bahsi geçen şirketlerin tüm önemli karar aşamalarında olduğu kadar iş gelişiminde de aktif rol oynamaktadır.

Öztanık, Endeavor.org adlı ABD menşeli girişimin aktif danışmanlığını ve yatırım ortaklığını yürütmenin yanı sıra yaklaşık 10 yıldır Lidyana.com’un kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda 2016 yılından beri 500 start-ups Turkey’nin sınırlı sorumlu ortağı ve danışman kurul üyesidir. Konaklama sektörü ve tesis yönetim hizmetlerindeki deneyim ve girişimlerine ek olarak, Çin’in önde gelen işletme ve kurumlarıyla iyi ticari ve yardımsever ortaklıklar kurulmasına olanak tanıyan Birleşik Krallık merkezli Asiability Turkey’nin ülke başkanlığı görevini üstlenmiştir. Öztanık, Temmuz 2018’de Economist Dergisi tarafından yürütülen 40 Yaşın Altındaki 40 Genç CEO araştırması kapsamında, Türkiye’nin Yeni Nesil Liderleri ödülünü almış isimlerden biridir.

Evli ve iki çocuk babası olan Öztanık; Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuş, ardından 2007 yılında Londra Cass Business School’da Management üzerine yüksek lisans programını tamamlamıştır. Ayrıca, Cass Mezunları Ülke Temsilcisi’dir.

İngiliz Ticaret Odası (BCCT) üyeliği, Karadeniz Vakfı İdari Komite üyeliği, Soho House kurucu üyeliği, YEDY Gastronomik Derecelendirme Sistemi danışman kurul üyeliği ve İnder (İstanbul İnşaatçılar Derneği) üyeliği bulunan Öztanık, aynı zamanda TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği), TÜROB (Türkiye Otelciler Birliği) ve Fenerbahçe Spor Kulübü üyesidir.  
 

CENK ÖZTANIK / KIDEMLİ Y.K. ÜYESİ
İstanbul 1988 doğumlu olan Cenk Öztanık, Şişli Terakki Lisesi, BJK Koleji eğitimi ardından Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. Askerlik görevini 2010 yılında İzmir Nato Müttefik Hava Komutanlığı’nda tamamladı.
2003 yılından bu yana Öztanık ailesinin lokomatifi Özmetal A.Ş. ve 2012 yılında kurulup Öztanık Otelcilik A.Ş.’nin tarihsel geçmişini paylaşan Lucis Global‘in hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. Lucis Global şirket çatısı altında ve 4 şubesi bulunan Avantgarde Collection oteller grubunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Üniversite döneminde profesyonel, çalışma hayatıyla birlikte hobi olarak devam ettiği, toplamda 15 senedir hentbol oynayan Öztanık, üst düzey liglerde birçok derecelere sahip takımların önemli başarılarında imzası bulunuyor.


CENK GÖKTALAY / Y.K. ÜYESİ
Toronto, Canada’da bulunan Humber College of Applied Arts & Technology’de ‘Hotel & Restaurant Management’ bölümünden mezun olan Göktalay, Türkiye’ye dönerek Çırağan Palace Kempinski’de resmi olarak kariyerine başladı. 

Ceylan Inter Continental Hotel’in açılış yönetim kadrolarında yer aldıktan sonra tekrar Çırağan Palace Kempinski ve Bodrum Barbaros Bay Kempinski’de uzun yıllar üst düzey yönetici olarak görev yaptı.
 
2006’da Les Ottomans Otel’in genel müdürlüğünü 3 yıl boyunca yapan Göktalay 2009 senesinde Zincirlikuyu’da bulunan Avantgarde Hotel’in Genel Müdür olarak açılışını ve sonrasında işletmesini üstlendi.  2011 senesinde butik otel zinciri The House Hotel Collection’da CEO görevini üstlendi ve 2014 senesinin ortalarına kadar bu görevi devam ettirdi. 2014 Ağustos itibariyle The House Hotel Collection’ı da bünyesinde barındıran Ev Emlak A.Ş’de Yeni Projeler ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak görevine devam etti. 

2014 senesinin son ayında Avantgarde Collection’ı da bünyesinde barındıran Lucis Initiative yatırım şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığı görevine devam etmekte.